O našich produktoch


bio carp logo V roku 1993 som sa začal zaoberať s modelmi RC. V roku 1996 som zložil prvú zavážaciu loďku. Mojím koníčkom je RC modelovanie už 23 rokov. Doteraz som poskladal lode, autá, helikoptéry, lietadlá a drony. S predajom zavážacích lodí sa zaoberáme od roku 2009. Môj koníček sa stál mojou robotou.

Zo začiatku sme sa zaoberali so servisom iných značiek lodí.Veľa zavážacích lodiek s čínskym pôvodom sme servisovali (napr. Carp Academy, ET, Speedy Carp, Waverunner) a prerábali sme lode BEHO a Angling Technics. Väčšina čínských lodí sa kazila, kvôli servisu nás denne volali.
V súčastnosti sa zaoberáme len s výrobou a vývojom vlastných lodí značky Panama. Loďky navrhujeme v 3D programoch a pracujeme s CNC strojmi.

Szabolcs Kossa, zakladateľ firmy Panama®

Panama Geoline vodný dron špeciálne vyrobený na geodetické zameranie koryta. S jeho pomocou na cm presný GPS a sonar určí hĺbku primeranú k nadmorskej výške, ktoré posiela dáta online k spracovávacej jednotke na brehu.


Panama vo vzduchu - Vroku 2015 som cestoval do blízkeho východu na základe pozvanie tamojšieho ministra poľnohospodárstva, aby som im predviedol môj vlastne vyrobený drón na mapovanie.


Nami opravované loďky - Speedy Carp, Bait Cruiser, Lake Star, etc.
Spoločnosť Bio Carp Baits bola založená v roku 2018 s jednoduchým cieľom, poskytnúť rybárom zážitok, ktorý som počas minulých rokov zažil aj ja na rybačkách. Boiliesová láska vo mne vypukla iba pred 8 rokmi, v auguste 2010, ale od už začiatku som sa zahrával s myšlienkou vytvoriť vlastnú návnadu. Zostavenie a výrobný proces návnad považujem za veľmi komplexnú činnosť, sú potrebné dlhé hodiny rybárčenia , aby sme mali možnosť ponoriť sa hlbšie do témy. Po tom, sa mnohí ľudia môžu právom pýtať ako som sa počas mojej krátkej, osemročnej kariéry, dostal k distribúcii vlastných návnad.

Už v období medzi 2010-2015 som používal ingrediencie od rôznych výrobcov boilies, základný mix. Kúpe hotových boilies som sa od začiatku vyhýbal. (SBS, Imperial Baits, Keen Carp, Cfb, CC Moore) Bol som v tak šťastnej situácii, že som mohol stráviť pri vode ročne 160dní, čiže doteraz skoro 1200 nocí. Počas tejto periódy mi pomáhali partneri a priatelia s veľkými znalosťami v oblasti rybolovu, aby som sa mohol stať lepším a úspešnejším rybárom.

Bio Carp Baits predstavuje minimalistický štýl boiliesového rybolovu, kde vzbudzujeme záujem rýb kvalitou a nie množstvom. Táto mentalita sa ukázala ako mimoriadne úspešná na základe mnohých rybačiek a skúseností rybárov.


Attila Molnár, zakladateľ firmy Bio Carp Baits

bio carp logo